10 listopada 2019r.
XXXII niedziela zwykła


1.Dzisiaj odbywa się zbiórka ofiar do puszek z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
O godz. 17.30. Nieszpory.
O godz. 19.00. film.
Przez cały dzień Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzają Rogale ŚwiętoMarcińskie. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na prowadzenie świetlicy dla dzieci.

2. Jutro o godz. 9.30. będzie sprawowana Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Wojska i Władz Miasta z racji 101 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zapraszamy.

3. W środę z racji 13-go dnia miesiąca o godz. 17.30. Różaniec, a po Mszy św. Procesja Fatimska.
Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę od godz. 16.00. w kościele górnym.

4. W piątek 15-go Listopada o godz. 11.00.będzie sprawowana Msza św. w intencji Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, Pracowników i Społeczności Uczniowskiej Szkoły Podstawowej Nr 14 z racji Rocznicy Nadania Szkole Imienia Orła Białego.

5. W sobotę Różaniec o godz. 17.30.

6. W Niedzielę 17- go Listopada obchodzić będziemy III Światowy Dzień Ubogich. Łódzka Caritas w okresie poprzedzającym Światowy Dzień Ubogich przekazała do wszystkich parafii Archidiecezji Łódzkiej” Tytkę Charytatywną” zapraszając do włączenia się w Ogólnopolską Akcję Wsparcia Najuboższych. Ta papierowa torba jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Wypełnijmy ją żywnością lub artykułami chemicznymi i przynieśmy z powrotem do dnia 17- go Listopada.

7. Wszystkim, którzy w tym tygodniu pomagali w sprzątaniu kościoła i terenu wokół kościoła składamy Serdeczne Bóg Zapłać. Zapraszamy w sobotę na godz. 8.00.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

10. Ofiary na kościół w minionym tygodniu złożyli:

bezimiennie – 2000 zł,

na Caritas 50 zł.

11. W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

Janina Szczepańska,
Lucjan Szewczyk,
Krzysztof Lejnert,
Dariusz Grad,
Krystyna Krawczyk,
Wanda Patejuk – Surgot,
Marianna Wójciak,
Henryk Dziadczyk,
Krzysztof Gałka.  

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny Odpoczynek…..