Łódź, 28 października 2019 r.

KURIA METROPOLITALNA ŁÓDZKA

Wydział Duszpasterstwa

90-458 Łódź, ul. ks. I. Skorupki 3

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WD-461-51/2019

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 3 listopada 2019 r.

1. Msza św. w intencji zmarłych biskupów łódzkich oraz zmarłych członków Kapituły Katedralnej sprawowana będzie 6 listopada o godz. 12.00. w Bazylice Archikatedralnej.

 


do przekazania wiernym w parafiach łódzkich

2. Msza św. w intencji polskich dzieci uwięzionych w obozie koncentracyjnym przy ul. Przemysłowej sprawowana będzie 7 listopada o godz. 12.00 w kościele pw. Opatrzności Bożej w Łodzi (ul. dr Józefa Kolińskiego 26).

3, Hospicjum Caritas AŁ zaprasza osoby przeżywające żałobę i osierocone na Mszę św. w ich intencji pod przewodnictwem Bpa Marka Marczaka do katedry 9 listopada o godz. 18.00.

4. Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Łodzi wraz z Domem Magnificat zapraszają na Msze św. w intencji osób uzależnionych i ich rodzin w każdą II niedzielę miesiąca o godz. 19.00. Najbliższe spotkanie 10 listopada.

do informacji Księży

5. Wydział Katechetyczny informuje, że w tym roku szkolnym rekolekcje wielkopostne odbędą się w następujących terminach

  • VII i VIII szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych:
  • 27 i 28 lutego 2020 r. w Atlas Arenie w godz. 9.00-13.00.
  • pozostali uczniowie – dla miasta Łodzi – w dniach:
  • 9-13 marca 2020 r. dla szkół podstawowych Łódź-Południe,
  • 16-20 marca 2020 r. dla szkół podstawowych Łódź-Północ.

Księża Proboszczowie łódzcy jak i poza łódzcy mogą termin rekolekcji ustalać również według własnych potrzeb duszpasterskich.

Arena Rodzin odbędzie się 28 lutego 2020 r. w godz. 19.00-21.00.

6. Wydział Finansowy informuje o możliwości przystąpienia do zbiorowej oferty na energię elektryczną negocjowaną przez Kurię Archidiecezji Łódzkiej – dotyczy taryfy C i G.
W tej sprawie prosimy o jak najszybszy kontakt (z podaniem nazwy parafii i NIP-u)
z ks. Pawłem Świradem (tel. 513 088 600, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

7. Sakrament bierzmowania w Bazylice Archikatedralnej udzielany jest w II piątek miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00. Kandydatów przygotowują parafie miejsca zamieszkania. Parafia katedralna nie prowadzi przygotowania dla osób spoza parafii. W celu przystąpienia do sakramentu bierzmowania należy udać się do kancelarii swojej parafii, aby uzgodnić z kapłanem sposób i formę przygotowania. Nie ma potrzeby wcześniejszego zgłaszania w kancelarii katedralnej pragnienia przyjęcia sakramentu bierzmowania. Kandydaci przybywają do Archikatedry wraz ze świadkiem o godz. 17.45 przynosząc ze sobą dokument noszący tytuł „Sakrament bierzmowania” (potwierdzający przygotowanie do bierzmowania) z podpisem spowiednika na odwrocie. Dokument ten podaje się kapłanowi bezpośrednio przed przystąpieniem do tego sakramentu. Podczas liturgii obowiązuje strój odświętny.

Terminy:

  • 8 listopada 2019 r. – Bp Ireneusz Pękalski
  • 13 grudnia 2019 r. – Bp Marek Marczak

Zaświadczenia o przyjętym sakramencie bierzmowania wydawane są w kancelarii Parafii Archikatedralnej od poniedziałku po bierzmowaniu. Kancelaria czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-12.00 i 15.00-17.00, w soboty w godz. 9.00-12.00. Informacja
o przyjętym sakramencie bierzmowania wysyłana jest również do parafii chrztu.

8. Prosimy o niezwłoczne dostarczenie do Wydziału Duszpasterstwa formularzy badań niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i comunicantes) w wersji papierowej lub elektronicznej (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).


 

Ks. Wiesław Kamiński

Przewodniczący Wydziału Duszpasterstwa

Archidiecezji Łódzkiej