WRZEŚNIOWA SOBOTA PRZY BOKU NIEPOKALANEJ

Podobnie jak w poprzednim roku 30 osobowa grupa dzieci naszej parafii wraz z opiekunami i katechetami wyruszyła do Niepokalanowa, aby wziąć udział w III Ogólnopolskim Spotkaniu Dzieci Na miejscu okazało się, że blisko tysiąc dzieci z całej Polski przyjechało, by oddać cześć Matce Bożej. Jako mali rycerze Niepokalanej uczestniczyliśmy w licznych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów. Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania miejsc, które założył św. Maksymilian Maria Kolbe. Dzieci wsłuchiwały się w historię klasztoru, dowiedziały się, kiedy i jak powstała bazylika mniejsza, modliły się w kaplicy, w której święty sprawował Eucharystie. Uczestnicy mogli zajrzeć do redakcji „Rycerza Niepokalanej” i „Rycerzyka”, poznać redaktorów, nabyć nowy egzemplarz czasopisma, a także figurkę, która wraz z poprzednimi stworzy kolekcję wizerunków Matki Bożej świadczących o uczestnictwie w ogólnopolskim spotkaniu. Nie zabrakło dobrej zabawy, konkursów, warsztatów rękodzielniczych, spotkań z autorami książek dla dzieci oraz muzyki, którą zapewniła Mała Armia Jezusa. Młodzi rycerze naszej parafii już nie mogą doczekać się kolejnego spotkania.