W sobotę, 29 maja, w katedrze łódzkiej abp Grzegorz Ryś metropolita łódzki wyświęcił na kapłanów sześciu diakonów Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Wraz z metropolitą łódzkim Eucharystię sprawowało kilkudziesięciu kapłanów. Wśród nich byli ksiądz arcybiskup senior Władysław Ziółek, biskup Marek Marczak oraz wychowawcy i profesorowie WSD.

Kandydatami do święceń byli: dn Stanisław Czaja z par. pw. Niepokalanego Serca NMP i św. Stanisława Kostki w Grodzisku Strzyżowskim (Diecezja rzeszowska), dn Mateusz Maciejewski z par. pw. NMP Królowej Polski w Tomaszowie Mazowieckim, dn Adrian Piechol z par. pw. Wniebowzięcia NMP w Marzeninie, dn Krzysztof Pietrzak z par. pw. św. Stanisława Kostki w Łodzi, dn Michał Staszewski z par. pw. św. Jana Chrzciciela w Brzykowie, oraz dn Bogdan Werecki z par. pw. św. Józefa Robotnika w Konstantynowie Łódzkim.

zobacz więcej: https://www.archidiecezja.lodz.pl/aktualnosci/2021/05/abp-rys-do-neoprezbiterow-pan-jezus-mowi-uwazajcie-wchodzicie-na-droge-ktora-nie-jest-prosta-i-oczywista