Drodzy Pątnicy!

Sytuacja, w jakiej przyszło nam w tym roku wyruszyć na pielgrzymi szlak, z całą pewnością jest wyjątkowa i niesie ze sobą rozmaite wyzwania. Niemniej jednak nie może nas ona zniechęcić do niesienia przed oblicze Matki Najświętszej naszych intencji i trosk.
W bieżącym roku podczas pielgrzymki będziemy stosować się do zaleceń GIS-u, jednakże dołożymy wszelkich starań, aby klimat rekolekcji w drodze nie został zachwiany.

W dniach 5 - 8 sierpnia w sali przy dolnym kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Tomaszowie Maz., w godzinach pracy kancelarii 9.30–11.00; 16.00–17.30 będą prowadzone zapisy na 204. Pieszą Pielgrzymkę Tomaszowską na Jasną Górę.

Pielgrzymkę rozpoczniemy tradycyjnie 10 sierpnia Mszą św. o godzinie 6.00 w Sanktuarium św. Antoniego, skąd wyruszy na pątniczy szlak grupa pielgrzymów.

W kolejne dni: 11-ego, 12-ego, 13-ego sierpnia, Msze św. na rozpoczęcie wędrówki będą sprawowane o godzinie 6.00 w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, a po nich przyjedziemy autokarami do poszczególnych miejscowości.

Natomiast 14-ego sierpnia o godzinie 6.00 spotkamy się przed kościołem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, aby stąd dojechać autokarami na Przeprośną Górkę, gdzie o godzinie 9.00 będzie sprawowana Eucharystia. Tego dnia około godziny 12.20 dotrzemy na Jasną Górę.

15 sierpnia o godzinie 6.00 wszyscy pątnicy wyjadą autokarami spod parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski na Jasną Górę na Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, by uczestniczyć w Sumie na wałach Jasnogórskich o godzinie 11.00. Natomiast o godzinie 17.00 w Kaplicy Matki Bożej odbędzie się Msza św. dla pielgrzymów z Tomaszowa, a po niej wyruszymy autokarami do naszego miasta, by spotkać się przy jednostce wojskowej i przejść do kościoła Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, aby wspólnie zakończyć pątniczy szlak.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Tomaszowa do uczestnictwa w Mszach pielgrzymkowych każdego dnia, duchowego pielgrzymowania, a także do przynoszenia intencji do modlitwy w drodze.

Może się zdarzyć, że część z nas odczuwa niepokój w związku z możliwością zakażenia koronawirusem, ale wydaje się że ryzyko takiej sytuacji podczas pielgrzymowania na świeżym powietrzu, w otwartej przestrzeni, jest znikome, zwłaszcza, jeśli zestawić je z ryzykiem jakie ponosimy będąc w zakładzie pracy czy sklepie.

Pamiętajmy, że Matka Boża Częstochowska to Ta, która chroniła nasz naród na przestrzeni wieków;
w czasie Potopu Szwedzkiego, powstań, wojen, epidemii, rozmaitych chorób.

Maryjo, Królowo Polski, bądź z nami w każdy czas!

 

Ks. Zygmunt Nitecki